Kaasava eelarve ideede hindamiskomisjoni eelvaliku ja avalike arutelude põhjal valiti välja 166 ideed, mille osas algab 2. septembril hääletus.

„Inimestele läheb linnaruum korda nagu on selgelt näha kaasava eelarve populaarsusest. Sel aastal saabus 314 ideed, enim ettepanekuid oli seotud värskes õhus liikumise ja sportimisega. Näiteks sooviti spordiväljakuid, pehme pinnasega jooksuradasid, rattaparklaid ja -hoidjaid ning uue huvitava ideena bussipeatustesse välijõusaali elemente, et saaks ühistransporti oodates trenni teha,” lausus Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere. 

Ekspertidest koosnev hindamiskomisjon koostöös linnaosade ning linnaosakogude esindajatega hindas esitatud ideede vastavust kaasava eelarve tingimustele – muuhulgas hinnati ideede maksumust, elluviimise aega, avaliku kasutuse tagamist, sobiva asukoha olemasolu ja edaspidise korrashoiuga seotud kulusid.

Lisaks toimusid ideede tutvustamiseks igas linnaosas avalikud arutelud, kus huvilised said ideede üle arutleda ning oma ettepanekuid teha.

„Arutelud olid tõesti inspireerivad – inimesed jagasid häid mõtteid ja kogemusi, mis aitasid ideid veelgi paremaks muuta ja andsid väärtuslikku sisendit, kuidas linnaruumi koos arendada,“ ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti kaasava eelarve projektijuht Lea Vutt.

Sügisel toimuvale hääletusele pääses kokku 166 ideed: 

  • Kesklinnas 41 
  • Nõmmel 30 
  • Põhja-Tallinnas 24 
  • Mustamäel 22 
  • Lasnamäel 16 
  • Pirital 13 
  • Haaberstis 10 
  • Kristiines 10

Hindamise tulemusi ja pakutud ideid saab näha kaasava eelarve veebilehel www.koosloodudlinn.tallinn.ee.

Avalik hääletus toimub 2. kuni 22. septembrini Tallinna e-teeninduses www.taotlen.tallinn.ee. Hääletada saab iga vähemalt 14-aastane Tallinna elanik, kes saab anda hääle kuni kolmele ideele oma elukohajärgses linnaosas. 

Igas linnaosas viiakse ellu enim hääli saanud idee, mille kohalikud elanikud on ise välja pakkunud ja heaks kiitnud.

Tänavuse ideekorje tulemuste elluviimiseks on linnaeelarvesse kavandatud üks miljon eurot. Kogusummast 75 protsenti jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ülejäänud 25 protsendi jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. jaanuaril. 

Kaasava eelarve protsessi koordineerib Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet.